THESE OBJECTS, THOSE MEMORIES

Jižní Afrika, 2015, 29 min
R. Horn
28.01.2017 16:30

Antropofest 2017 These Objecs, Those Memories“ je film, na jehož plátně se odehrávají dva děje, a který se zaměřuje na hmotnou kulturu. Týká se tří migrantek ze Zimbabwe, které žijí v Kapském Městě v Jižní Africe.  Prostřednictvím předmětů, které si přivezly s sebou, poslaly domů nebo doma zanechaly, a skrz ně spojenými vzpomínkami, jsou zkoumány příběhy radosti, ztráty a nadějí na návrat do Zimbabwe.

Roger Horn  vyučuje dokumentární produkci a filmová studia v oboru vizuální antropologie na Univerzitě v Kapském městě a je doktorand v oboru antropologie a filmový tvůrce s více než 18 letými zkušenostmi v oblasti televizní a filmové produkce. Jeho výzkum a zájmy v oblasti filmu se týkají hmotné kultury, migrace, xenofobie, postkoloniální éry a genderu a sexuality.

Režie, kamera, scénář, střih: Roger Horn
Produkce: Roger Horn Films
Festivaly (výběr):  Le Cube Anthropologies Numeriques 4th Edition, 2016 - Paříž, Francie; EASA European Association of Social Anthropologists Conference  2016 - Milano, Itálie; Eureka Springs Human Rights Fest 2016 - Arkansas, USA; Apricot Tree International Ethno Film Festival 2016 Armenie; Ethnographic Film Festival "Kratovo" 2016  Makedonie ; Regard Bleu Film Festival 2016 Zurich, Švýcarsko ; CEAD Contemporary Ethnography Across the Disciplines Conference 2016, Kapské Město, Jižní Afrika

Jazyk dialogů: angličtina
Jazyk titulků: angličtina, čeština