EXTENDED FAMILY

Švýcarsko, Velká Británie, 2016, 31 min
R. H. Sonderegger
28.01.2017 15:25

Antropofest 2017 Maminka, máma a tatínek; maminka, máma a dárce spermatu. Film Extended family je intimním pohledem do života rodin s rodiči stejného pohlaví, které vznikly v rámci šedé zóny švýcarského zákona. Ten totiž adopci a asistovanou reprodukci párům stejného pohlaví neumožňuje. Lidé, které snímek zachycuje, proto oficiálně neexistují. Podle odhadů však v duhových rodinách vyrůstá v celé zemi mezi 6000 a 30000 dětmi.

Ramona Helena Sonderegger se narodila ve Švýcarsku v roce 1982. V roce 2004 získala pedagogický titul pro první stupeň, v roce 2012 podniká terénní výzkum v Kyrgyzstánu, na jehož závěru vzniká etnografický film. V roce 2013 získává titul bakalář v oboru sociální antropologie, politických věd a psychologie na Univerzitě v Curychu ve Švýcarsku. V roce 2013 se spolu s místní neziskovou organizací podílí na terénním výzkumu v Yaoundé v Kamerunu, který se týká tématu vdov. V roce 2015 získává titul magistr Vizuální antropologie a etnografického dokumentárního filmu v Granada Centre na  univerzitě v Manchesteru.

Režie, kamera,scénář, střih, produkce: Ramona H. Sonderegger
Festivaly (výběr): Regard Bleu Ethnographic Film Festival Zurich, Švýcarsko; Athens Ethnographic Film Festival, Řecko; Society for Visual Anthropology Film and Media Festival, Minnesota, USA

Jazyk dialogů:švýcarská němčina
Jazyk titulků: angličtina, čeština